Covid19 pandemi tedbirleri kapsamında durdurulan vize başvuruları yeniden başlatıldı. Amerika vize başvuruları için bekleyen misafirlerimize duyurulur.

Koronavirüsten dolayı dünya çapında vize hizmetlerinin askıya alınmasından yaklaşık dört ay sonra, ABD elçilikleri ve konsolosluklarında vize vermeye başlandı.

Türkiye’deki Amerikan elçiliklerinde ve konsolosluklarında iş gücünün güvenliğini sağlamak için sağlık koşullarına bağlı olarak her diplomatik misyonda rutin konsolosluk hizmetlerinin yeniden başlatıldığını açıkladı.

Marttan bu yana, ABD elçilikleri ve konsoloslukları sadece acil durum randevuları ve kritik vize hizmetleri sağlıyordu ve bunu yapmaya devam edecek.

Dış politika ajansı, bir elçiliğin veya konsolosluğun vize hizmetlerine devam edeceği veya COVİD-19 krizinden önce aynı vize işlem hızına geri dönebileceği belirli bir tarihin olmadığını söyledi.

Vize başvurusunda bulunanların  konsolosluk hizmetleri hakkında ek bilgi için kendi konsolosluklarının internet sitesini kontrol etmeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir