Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/3rd-party/plugins/seo/yoast-seo.php on line 10

Deprecated: Constant FILTER_SANITIZE_STRING is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/conditionals/third-party/elementor-edit-conditional.php on line 22

Deprecated: Constant FILTER_SANITIZE_STRING is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/conditionals/third-party/elementor-edit-conditional.php on line 28

Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 259
Fransa Vizesi | Fransa Vize Danışmanlığı İle Hemen Vize Al | İlk Vize
Deprecated: strtolower(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema-generator.php on line 186

Fransa Vizesi

Fransa vizesi ülkeyi turizm, ticaret, çalışma ve eğitim için ziyaret etmek isteyen vatandaşların başvurduğu vize türüdür. Fransa her yıl ülkemizden pek çok kişinin ziyaret ettiği önemli ülkelerin başında gelir. Ülke Avrupa Birliği ülkelerinden biri olduğu için Schengen vizesi geçerlidir. Yani ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız mutlaka Schengen vizesine başvurmanız gerekir. Schengen vizesi için de süreç her ülke için farklı olabilir.

Fransa Schengen Vizesi

Fransa schengen vizesi Avrupa Birliğine üye ülkelerin kendi aralarında seyahat edebilmek için imzaladığı bir protokoldür. Buna göre Schengen vizesine sahip olan vatandaşlar, 90 güne kadar olan seyahatleri için ülkeler arasında gezinebilir. Fransa’ya kısa süreli olarak gitmek isteyen vatandaşların da mutlaka Schengen vizesine başvurması gerekir. Sahip olduğunuz Schengen vizesi ile Avrupa Birliğine üye ülkeler arasında seyahat edilebilirken, kişinin ilk gideceği ülkeye vize başvurusunda bulunması gerekir.

Fransa vize işlemleri ile sizler de vizenizi alabilir ve hem Fransa’ya hem de Schengen vizesi ile ziyaret edilebilen ülkelere girebilirsiniz. Fransa’ya gidecek olan Türk vatandaşlarından gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip olan kişiler, 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almak zorunda değildir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi nasıl alınır ve ülkeye nasıl gidilir konusu çok önemlidir. Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, hangi amaçla gideceğine göre vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Vize başvurusunda en önemli durum, ne kadar süre ülkede kalınacağıdır. 90 güne kadar olan seyahatler için verilen vize C tipi vizedir. Genellikle turizm, aile ziyareti ve eğitim için bu vizeye başvurulur. Fransa’da 90 günden uzun süre kalınması gereken durumlarda başvurulan vize türü ise D tipi vizedir. Genellikle çalışma ve daha uzun süreli eğitimler için bu vize türüne başvurulur.

Fransa için vize şartları karşılandığında ve kişileri yetkili kurumların istediği belgeleri tamamladığında vize başvurusunda bulunabilir. Vize başvurusu, Fransa Konsolosluğuna ve Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fransa vizesi için gerekli evraklar başvuru sırasında eksiksiz olarak vize başvurusu için yetkili olan kurumlara teslim edilmelidir. Başvuru sırasında eksiksiz ve doğru olarak tamamlanması ve yetkili kurumlara teslim edilmesi gereken belgeler şöyledir:

 • 10 yıldan eski olmayacak bir pasaportun olması ve ziyaretin bitiminden itibaren 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir.
 • Fransa vize başvuru formu (İngilizce veya Fransızca doldurulmuş olması gerekir. Türkçe olan formlar kabul edilmemektedir)
 • Eskiden var olan pasaportlar varsa onların asılları ve fotokopileri
 • 2 adet biometrik resim (son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Uluslararası geçerliliğe sahip sağlık sigortası
 • Yolculuk ve konaklama bilgileri
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu
 • Banka hesap cüzdanı ve hareketleri (son 3 aydaki hesap dökümü, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır)
 • 18 yaşından küçük olanlar için yalnız seyahatlerde ebeveynden alınan noter tasdiki gerekir.
 • Fransa vizesi için ödenen ücretin dekontu
 • Çalışanlar için; çalıştıkları kurumlardan alınan belge ve evraklar, SGK giriş belgesi ve hizmet dökümü
 • Aile, arkadaş ziyaretinde bulunan kişiler için davetiye belgesi
 • Öğrenciler için; öğrenci belgesi
 • Emekliler için; emekliliği gösteren belgeler

Fransa vize evrakları genel olarak yukarıdaki gibidir. Ticari ve çalışma vizelerinde ekstra olarak farklı evrak ve belgeler istenebilir.

Fransa Vize Türleri

Fransa vize türleri arasında uzun süreli ve kısa süreli olanların dışında tamamen gidiş amacınıza göre de vize türleri vardır. Yaygın olarak başvurulan vize türleri şöyledir:

 • Fransa turist vizesi
 • Fransa eğitim vizesi
 • Fransa aile birleşimi vizesi
 • Fransa ticari vize
 • Fransa çalışma vizesi

Fransa Çalışma Vizesi

Fransa çalışma vizesi ülkeye çalışmak üzere, uzun süreli olarak gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. Çalışma vizesi ile oturum izni birbirleri ile bağlantılıdır. Oturum iznine başvurulmadan önce çalışma vizesinin alınmış olması gerekir. Fransa’da çalışacağını şirket tarafından sizlere gönderilecek olan davetiye ve şirkete ait belgelerle çalışma vizesi başvurunuz değerlendirilmeye alınabilir.

Fransa’ya çalışmak için gidecek olan vatandaşlar eğer 90 günden daha kısa süre kalacaksa Fransa geçici çalışma vizesi alınır. Bunun için de işveren sizin için Fransa Çalışma Bakanlığı’na başvurur. 90 günden uzun kalacak kişiler ise standart çalışma izni ve oturum izni almak zorundadır. Çalışma vizesi için başvurmak istediğinizde sizlerden ayrıca evraklar istenebilir.

Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvurusu genel olarak dikkat ve özen isteyen bir süreçtir. Schengen vizesi ile seyahat edilen ülkelerde, vize başvurularında biraz daha detaylı bakılmaktadır. Fransa’da bu ülkelerden biri olduğu için başvuru sürecinde pek çok sorunla karşı karşıya kalmak mümkündür. Vize başvurunuzun sorunsuz olması ve herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamak için vize başvuru merkezlerinden, seyahat acentelerinden ve danışmanlık desteği sunan firmalardan yardım alabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusu, vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için son derece önemlidir. Kişilerin seyahatlerine göre vize başvurusunu olabilecek en ideal sürede yapması gerekir. Genel olarak belge ve evraklarınızda sorun yok ise vize başvurunuz 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Turistik vizeye başvurmak istediğinizde bu süre 3-7 güne kadar inmektedir. Çalışma ve uzun süreli vizelerde ise 15-20 günde tamamlanmaktadır. Vize başvurunuzu garanti olması açısından, seyahatinizden 1 ay önce yapmanız ideal olacaktır.

Fransa Vizesi Nereden Alınır?

Fransa vize randevu ve vizenin kendisi, Fransa büyükelçiliğinden ve konsolosluğundan alınır. Vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri yardımcı olduğu için pek çok kişi bu kurumlardan vize alındığını düşünebilir. Ancak vize vermekle yetkili olan kurumlar Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğudur. Bu kurumlar, vize başvurunuzu ve evraklarınızı inceler ve duruma göre sizlere vize verip vermeme inisiyatifinde bulunabilir.

Fransa Vize Ücreti

Fransa vize ücreti başvurduğunuz vize türüne göre değişir. Sizlere sunulan pek çok vize türü vardır. Bunların arasından, seyahat amacınıza göre olan vizeyi tercih edebilir ve vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize ücretlerini yetkili kurumların resmî web sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz. Fiyatlar ayrıca her yıl güncellenmektedir.

Vize başvurularında talep edilen fotoğrafların belirli bir ölçüde olması gerekir. Biometrik resim talep edilen başvurularda, kullanılan resimlerin ölçüleri de 35*45 cm ölçülerde olması gerekir.

Fransa’yı turistik amaçlarla gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vize turistik vizedir. Turistik amaçlarla alınan Fransa Schengen vizesinin süresi en fazla 90 gündür. Fransa’da geçirdiğiniz süreyi uzatmak istiyorsanız, 90 günün ardından konaklama süresinin uzatılması için Fransa’daki yetkili makamlara başvurabilir ve belirli bir ücret karşılığında vize süresini uzatabilir.

Fransa ticari vize alabilmeniz için en önemli koşul, Fransa’daki bir firmadan davetiye mektubu almanızdır. Bu belgeyi almamanız halinde vize başvurusunda bulunmanız da mümkün olmayacaktır.

Fransa vize başvurusunda bulunurken, 12 yaşından büyük herkesin parmak izi vermesi gerekir. 12 yaşından küçük çocuklardan ise parmak izi alınmaz.


Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 24

Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 24

Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13