Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/3rd-party/plugins/seo/yoast-seo.php on line 10

Deprecated: Constant FILTER_SANITIZE_STRING is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/conditionals/third-party/elementor-edit-conditional.php on line 22

Deprecated: Constant FILTER_SANITIZE_STRING is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/conditionals/third-party/elementor-edit-conditional.php on line 28

Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 259
Mısır Vizesi | Mısır Vize Danışmanlığı İle Hemen Vize Al | İlk Vize
Deprecated: strtolower(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema-generator.php on line 186

Mısır Vizesi

Mısır vizesi ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken izindir. Ülkemizden pek çok kişi her yıl Mısır’ı ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunur. Turistik, çalışma veya ticaret için ülke ziyaret edildiğinde, mutlaka vize başvurusunda bulunulması gerekir. Birçok kişi Mısır vize istiyor mu veya Mısır’a gitmek istediğimde vize almak zorunda mıyım diye merak etmektedir. Mısır ziyaretleriniz, hangi sebeple olursa olsun vize başvurusunda bulunmanız ve sizlerden istenen vizeyi almanız gerekir.

Mısır İçin Vize Gerekli Mi?

Mısır için vize gerekli mi sorusunu tekrar cevaplamamız gerekirse, Mısır ziyaretlerinizde evet mutlaka vize almanız gerekir. Birçok ülke ziyaretlerinde olduğu gibi yeşil, siyah ve gri pasaport sahibi vatandaşların belirli bir süre için ziyaretlerinde vize almasına gerek yoktur. Standart bordo pasaport sahibi vatandaşların ise tüm seyahatleri için vize alması zorunludur.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesi almak isteyenlerin, Mısır vize işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olması ve mutlaka süreci etkili bir şekilde yönetebilmesi gerekir. Mısır gibi ülkelere vize başvurusunda bulunanlar, konsolosluklara veya büyükelçiliklere değil vize evraklarını vize başvuru merkezine teslim edebilir. Bunun için de öncesinde randevu almanıza gerek yoktur. Sizlerden talep edilen evrakları direk hazırlayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Mısır vizesi online başvuru işlemleri de yapılabilir. Bu durumda da istenilen belgeleri sisteme yükleyebilirsiniz. Tüm bu süreçte yapılması ve dikkat edilmesi gereken en önemli detay, belgelerin eksiksiz olmasıdır.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi için gerekli evraklar tamamlanarak, başvuru işlemlerine başlanır ve kısa sürede de olumlu sonuçlanması sağlanır. Başvuru sürecinde belgelerin eksiksiz olması, Mısır vizesi için son derece önemlidir. Aksi durumda konsolosluk sizleri hem mülakata çağırabilir hem de başvuru sonucunuz olumsuz sonuçlanabilir. Başvuru sürecinde sizlerden talep edilen evraklar:

 • İngilizce olarak doldurulmuş Mısır vize başvuru formu
 • 10 yıldan eski olmayan vize tarihinin bitiminden itibaren 6 ay daha süresi olan pasaportun fotokopisi
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi
 • 2 adet biometrik resim
 • Seyahatiniz boyunca geçerli olan seyahat sağlık sigortası
 • Vize talebi dilekçesi
 • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri
 • Öğrenciler için; öğrenci belgesi, banka hesap özeti, sponsor dilekçesi
 • Çalışanlar için; şirket tarafından yazılan dilekçe

Mısır Vize Türleri

Misir vize işlemleri, başvurulan vize türlerine göre değişiklik gösterir. Pek çok farklı vize türü için başvuruda bulunmanız mümkündür. Mısıra seyahat amacıyla başvuracak olan kişilerin alabileceği vize türleri şöyledir:

 • Mısır turist vizesi turizm amacıyla ülkeyi ziyaret edecek olan vatandaşların başvurduğu vizedir.
 • C tipi vize, Trük vatandaşlarının 90 günü aşmayan ziyaretleri için başvurdukları vizedir.
 • Mısır ticari ve iş gezisi vizesi, Mısır’a ticaret amacıyla gidecek olan kişilerin başvurduğu vize türüdür.
 • Mısır aile, akraba, arkadaş ziyareti için alınan vize türü
 • Mısır kültürel ve sportif faaliyetler için alınan vizeler
 • D tipi vize, Mısır ziyaretleri 90 günden fazla olan ziyaretlerde alınan vize türüdür.
 • Mısır transit vizesi, farklı bir ülkeye giderken Mısıra uğramanız gerektiğinde sizlerden istenen vizedir.

Mısır Çalışma Vizesi

Mısır çalışma vizesi ülkede oturma izni almak ve çalışmak isteyen kişilerin başvurduğu vize türüdür. Çalışmak için ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, 1-3-5 yıllık ikamet izni sağlanan vizelere başvurabilir. İlk kez başvuran vatandaşlara genellikle 1 yıllık ikamet izni verilir ve o bir yılın sonunda da kişilerin gerekçelerine göre ikamet izni uzatılır. Çalışma vizesine başvuran ve bu vizeye sahip olan vatandaşların, ülkeye gittiklerinde yabancılar ofisine çalışma izni için başvuruda bulunması gerekir.

Türk vatandaşları Mısır vizesi için başvuruda bulunurken, çalışma izni için şahsen başvuruda bulunması gerekir. Çalışma vizesi için farklı vize türleri vardır:

 • Uzun süreli iş için çalışma izni
 • 1 yıldan az sözleşmeli olarak geçici işçi
 • Sezonsal işçi izni

Mısır çalışma vizesine başvuran vatandaşların, başvuru sonuçları ortalama 10 ila 21 iş günü sürebilmektedir. Diğer vize türlerinde başvurunun sonuçlanması daha kısa sürmektedir. Çalışma vizesine başvuracak olan kişilerden ayrıca ekstra evrak ve belgeler istenebilir.

Mısır Vize Başvurusu

Mısır vize başvurusu vize başvuru merkezlerine yapılır ve sonuçlanması belgelerinizi eksiksiz olarak teslim etmenize bağlıdır. Belgelerinizi eksik teslim ettiğinizde veya vermiş olduğunuz bilgilerde tutarsızlık olduğunda, konsolosluk sizleri mülakata çağırabilecektir. Bu da vize başvuru sürecinizi zorlaştıracaktır. Mısır vize başvuru formu da eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Bu form ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli detay, formun tamamen İngilizce doldurulmasıdır. Formunuzu İngilizce olarak doldurduktan sonra, sizlerden talep edilen diğer belgelerle birlikte teslim etmeniz gerekir.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mısır vizesi kaç günde çıkar konusu hakkında mutlaka detaylı bilgi almanız gerekir. Aksi durumda seyahat planlarınızda sorun yaşanacak ve vize başvuru sonuçlarınız zamanında sonuçlanmayacaktır. Genel olarak bakıldığında turizm, eğitim için vize başvuruları 7 ila 10 gün arasında değişmektedir. Çalışma ve oturma izni için başvuracak olan vize başvuruları ise 10 ila 21 gün arasında değişmektedir. Bazı durumlarda vize başvuru süreciniz 21 ila 45 gün arasına bile çıkabilmektedir.

Kısacası Mısır vizesi ne zaman çıkar sorusunun cevabı hem başvuracağınız vize türüne hem de genel olarak konsoloslukların yoğunluğuna göre değişecektir. Seyahatlerinizin tarihlerini göz önünde bulundurarak, olabildiğince erken başvurmanız gerekir.

Mısır Vizesi Nereden Alınır?

Mısır vizesi nereden alınır sorusunun cevabı da oldukça önemlidir. Vize başvurusu için başvuru merkezleri tercih edilse de başvuru sonucuna konsolosluklar ve büyükelçilikler karar verir. Misir konsoloslugu vize işlemleri için yetkili kurumlardır. Teslim ettiğiniz belgeleri detaylı bir şekilde inceleyerek, kısa sürede sizlere sonucu bildireceklerdir. Bazı durumlarda da daha önce de bahsettiğimiz gibi sizleri mülakata çağıracaklardır. Bu mülakat sonrasında da yine olumlu veya olumsuz olarak sizlere başvurunuzun sonucu sizlere bildirilecektir.

Mısır Vize Ücreti

Vize başvurusu sürecinde sizlerden vize başvuru ücreti ve vergiler talep edilecektir. Her ülke için bu ücretlerde değişiklik söz konusu olabilir. Mısır vize ücreti ayrıca talep edilen vize türlerine göre de değişiklik göstermektedir. Başvuracağınız vize türüne göre, vize için ödeyeceğiniz ücret yükselebilir veya da azalabilir. Bu yüzden net bir fiyat bilgisi vermek zordur.

Mısır vizesine başvuracak olan vatandaşların pasaportlarının, vize tarihlerinin bitişinden itibaren 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. Ayrıca pasaport sahiplerinin 2 adet boş sayfasının bulunması şartı vardır.

Mısır vizesine başvururken, öncesinde randevu almanıza gerek yoktur. Vize başvuru merkezlerine direkt olarak evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Bazı durumlarda, vize başvuru sahiplerini mülakat için konsolosluğa ve büyükelçiliğe davet edebilirler.

Bu konuda net bir kısıtlama veya bilgi olmasa da çok sıkıntılı pasaportlar sorun yaratacaktır. Özellikle pasaportunuz okunamayacak biçimde hasarlı ise sorun olacaktır.

Çok nadir de olsa bazı durumlarda Mısır konsolosluğu, mülakata çağırabilir. Bunun nedeni genel olarak belgelerin eksik teslim edilmesi veya verilen bilgilerin birbirleriyle uyuşmamasıdır.


Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 24

Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 24

Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /home/ilkvizec/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13