Sıkça Sorulan Sorular

Her ülkenin vize için vatandaşlardan talep ettiği belgeler ve evraklar farklı olabilir. Bu belge ve evrakların neler olduğunu öğrenmek ve nasıl bu belgeleri bir araya getireceğiniz konusunda yardım almak için danışmanlık desteğimizden yararlanabilirsiniz.

Vize başvuru sürecinde herhangi bir aksilik yaşanmaması ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için danışmanlık hizmeti önemlidir. Zorunlu değildir ancak sürece sizlerden çok daha iyi hâkim olan ve tecrübesi olan kişiler, işinize yarayacaktır.

Schengen vizesi için veya diğer tüm ülke vizeleri için danışmanlık desteği alınabilir ve bu danışmanlık desteği ile birlikte vize alım süreci hızlandırılabilir.

Vize almak için genelde ülkelerin konsolosluğuna ve büyükelçiliğine başvurmanız gerekir. Danışmanlık merkezleri yalnızca bu süreçte sizlere yol göstermek ve süreç hakkında bilgi vermek konusunda hizmet sağlar.

Kapıda vize uygulaması bazı ülkelerde uygulanan ve ülkelerin sınır kapısında verilen vizelere verilen isimdir. Her ülke için geçerli bir vize türü değildir.

Dünya üzerinde sunulan tüm vize uygulamaları için vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Hangi vize türü için danışmanlık desteği alırsanız alın sizlere büyük fayda sağlayacaktır.

Vize başvurunuzu aşağıdaki kurumlara yapabilir ve onların onaylaması ile birlikte alabilirsiniz. Bu kurumlar:

  • Ülkelerin başkonsolosluğundan
  • Ülkelerin büyükelçiliklerinin konsolosluk bölümünden
  • Bazı ülkelerin Fahri başkonsolosluğuna veya konsolosluğuna da başvurulabilir.

Vize başvurularını daha kolay hale getirmenin en iyi yolu, bu alanda hizmet veren bizim gibi tecrübeli ve uzman danışmanlık firmaları ile görüşme sağlamaktır. Danışmanlık desteği ile birlikte vizenizi çok daha hızlı ve kolay alabilirsiniz.

Vize başvurunuz reddedildiğinde, danışmanlık ofisimizle iletişime geçerek nereden hata yaptığınızı ve neden vizenizi reddedildiğini öğrenebilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretleri, başvuracağınız vize türüne ve hangi ülkenin vizesine başvuracağınıza göre değişiklik gösterir. Ücret konusunda bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.