Dubai Vizesi

Dubai vizesi bölgeyi eğitim, turistik ve çalışma amaçları için görmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken müsaadedir. Birleşik Arap Emirlikleri, ülkemizden en fazla ziyaret edilen ülkelerin başında gelir. Ülkeye turistik gezi için sıklıkla vize alınır. Bunların yanı sıra çalışma ve ticaret için de ülkeye vize başvurusunda bulunulmaktadır. Dubai vizesi almak isteyen vatandaşların, yapması gereken ve takip etmesi gereken bazı işlem adımları vardır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor Mu?

Birçok kişi Birleşik Arap Emirlikleri, vize istemiyor gibi düşünse de aslında ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin mutlaka vize alması gerekir. Dubai vizesi alınarak, ülkeye yapılacak olan seyahatler resmiyete dökülmelidir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen Türk vatandaşları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay, pasaport türlerine göre vize durumlarının değişmesidir. Siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bordo pasaport sahibi olan vatandaşların ise hangi sebeple ziyaret gerçekleştirirse gerçekleştirsin, vize alması lazım.

 Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize almak isteyen vatandaşların öncelikle hangi amaçla ülkeye gideceklerini ve kaç gün kalacaklarını belirlemeleri gerekir. Ülkede bulundukları süre boyunca kaç kez giriş/çıkış yapacakları çok önemlidir. Eğer ülkeye iş için ve sürekli giriş/çıkış yapacak şekilde gitmeyi düşünüyorsanız, ticari ve çok girişli vizeye başvurması gerekir. Turistik amaçlı olarak gitmek isteyenlerin ise tek girişli vizeye başvurması yeterli olacaktır. Vize alma sürecinde bir diğer önemli konu, belge ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu online olarak yapıldığı için, istenen belgelerin taranıp sisteme yüklenmesi gerekir. Bu noktada da belgelerin renkli ve yüksek çözünürlüklü olarak taramasının yapılması gerekir.

 Dubai Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Dubai vizesi için gerekli belgeler eksiksiz ve tam olarak teslim edilmek zorunda olduğu için, bu belgelerin neler olduğunun mutlaka bilinmesi gerekir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmesi gereken belgeler:

 • Vize başvuru formu
 • Vize harcı için yapılan ödemenin dekontu
 • 2 adet biometrik resim
 • Nüfus cüzdanının arkalı önlü, renkli taraması
 • Seyahatin bitiminde sonra 6 ay daha geçerliliği olan pasaport (kişisel bilgilerin yer aldığı 2 ve 3. sayfaların renkli taraması)
 • Konaklamalarda kullanılacak uçuşların gidiş/ dönüş biletleri
 • Davetiye mektubu
 • Baka hesabınızın son 3 aylık dökümü
 • Vize talep dilekçesi
 • İşverenler için vergi levhası, faaliyet belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Bağ-Kur veya SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor dilekçesi

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri oturma izni almak veya ülkeyi herhangi bir sebeple ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının başvurabileceği farklı vize türleri vardır. Buna göre alınan vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • 30 Gün Tek Girişli Vize: Birleşik Arap Emirlikleri’nde 60 gün gibi bir süre içerisinde 30 gün kalacak olan kişilerin alabileceği vize türüdür. Turistik gezi amacıyla ülkeyi ziyaret edenlerin genellikle aldığı bir vizedir.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize: Ülkede yine 30 gün boyunca kalma hakkınızın bulunduğu vize türüdür. Bu vizeye sahip olduğunuzda ülkeye birkaç kez giriş çıkış yapabilirsiniz.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize: Ülkeye tek seferde giriş yaparak, 90 gün kalacak olan kişilerin alması gereken vizedir.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize: Ticari amaçlarla alınan vize türlerinden biridir. Bu vize sahip olan kişilerin 90 gün ülkede kalma ve çok kez giriş/ çıkış yapma hakkı vardır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri transit vize: Başka bir ülkeye gidecek olan ancak Birleşik Arap Emirlikleri’nin havalimanına iniş yapacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vizeye sahip olan kişilerin 96 saat ülkede kalma hakkı vardır.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesi ülkeye çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Çalışma vizesine ek olarak kişilere, oturum vizesi de verilir. Çalışma vizesine başvurulduğunda, yetkililer tarafından gerekli incelemeler yapılır ve ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanacaktır. Kişilere ilk etapta en az 6 aylık en fazla ise 1 yıllık çalışma vizesi verilir. Ülkenin çalışma olanakları düşünüldüğünde birçok kişi çalışma izni için başvuruda bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesi gerekli belgeler içerisinde standart vize başvurusu için gerekli olan belgelerden farklı bir belge yoktur. Yani sizlerden

Dubai Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu diğer ülkelerde olduğu gibi fiziksel olarak yapılan bir işlem değildir. Online olarak yapılan başvurular, direkt olarak Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi İnternet adresi üzerinden yapılır. İnternet sitesini ziyaret ettiğinizde, belgelerinizi buraya göndermeniz ve seyahat nedeninizi belirlemeniz gerekir. Başvuruda bulunacağınız vize türüne göre sizlerden talep edilen belgeleri tamamlanmanız gerekir. Vize başvurularınızın sonuçları, internet sitesi üzerinden başvuru yaparken kullandığınız e-maile gönderilecektir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri vize sonuçlanma süreci ortalama 2-4 gün içinde sonuçlanacaktır. Resmî tatil günleri Cuma ve cumartesi olduğu için bu günlere çok dikkat etmeniz gerekir. Başvurunuzu mutlaka bu günleri dikkate alarak yapmalısınız. Herhangi bir sorun çıkmaması ve başvurularınızın zamanında sonuçlanmasını istiyorsanız, ziyaret tarihinizden en az 7 gün öncesinde başvurmanız gerekir.

 Dubai Vizesi Nereden Alınır?

Dubai vize başvuruları yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nin internet adresi üzerinden yapılması gerekir. Başvuruların sonuçları da bu kurum tarafından verilecektir. Olumlu veya olumsuz sonuçlanması durumunda sizlere mail gelecektir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Ücreti

Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti başvuru türünüze göre değişecektir. Özellikle çalışma vizesinde ne kadar süreliğine bir vize isteniyorsa, ücrette ona göre belirlenmektedir. Turistik vizesi gibi kısa süreli vizelerde ücret çok daha düşüktür. Çalışma ve ticaret vizelerinde ise ücret biraz daha yüksek olabilir. Facebook sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz 

Sıkça Sorulan Sorular

Sponsor desteği, Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret edecek olan öğrencilerin, ailelerinden almış oldukları desteği ifade eder. Aile, sponsor dilekçesi vererek çocuğunun vize başvurusunun kabul edilmesini sağlayabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri için vize randevusu almaya gerek yoktur çünkü vize başvurusu online olarak yapılır. Kişilerin gerekli belgeleri, sistem üzerinden yüklemesi gerektiği için randevu işlemine de gerek yoktur.

Vize başvurularının seyahat tarihine en az 1 hafta kala yapmaları gerekir. Son dakikaya bırakmamanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri online olarak vize başvurusu yapacak olan kişilerin teslim etmesi gereken belgeler:

 • 6 ay daha geçerliliği olan pasaportun fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sisteme renkli olarak taranmış)
 • Vize için yatırılan ücretin dekontu