Dubai Vizesi

Dubai vizesi bölgeyi eğitim, turistik ve çalışma için ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken izindir. Birleşik Arap Emirlikleri, ülkemizden en fazla ziyaret edilen ülkelerin başında gelir. Ülkeye özellikle turistik gezi için sıklıkla vize alınır. Bunların yanı sıra çalışma ve ticaret için de ülkeye vize başvurusunda bulunulmaktadır. Dubai vizesi almak isteyen vatandaşların, yapması gereken ve takip etmesi gereken bazı işlem adımları vardır. Bu işlemler neler ve en kolay biçimde Dubai vizesi nasıl alınır birlikte inceleyelim.

HEMEN ARA +90544 761 58 99

 

 

 Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor Mu?

Birçok kişi Birleşik Arap Emirlikleri, vize istemiyor gibi düşünse de aslında ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin mutlaka vize alması gerekir. Dubai vizesi alınarak, ülkeye yapılacak olan seyahatler resmiyete dökülmelidir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek isteyen Türk vatandaşları ile ilgili bilinmesi gereken en önemli detay, pasaport türlerine göre vize durumlarının değişmesidir. Siyah, gri ve yeşil pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bordo pasaport sahibi olan vatandaşların ise hangi sebeple ziyaret gerçekleştirirse gerçekleştirsin, vize alması gerekir.

Dubai vize istiyor mu ve bu ülkeyi ziyaret etmek için vize almak zorunda mıyım diye merak edenler için, vize gerekliliğinden söz edebiliriz. Hangi amaçla bölgeyi ziyaret edecek olursanız olun, vize almanız gerekir. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirinden biridir. Alınan Dubai ya da Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile hem Dubai hem de diğer emirlikler ziyaret edilebilir. Ülkeyi ziyaret etmek ve tüm bölgelerini gezmek ya da hangi amaçla seyahat planlanıyorsa, bunları gerçekleştirmek için başarılı bir vize alım süreci geçirilmelidir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize almak isteyen vatandaşların öncelikle hangi amaçla ülkeye gideceklerini ve kaç gün kalacaklarını belirlemeleri gerekir. Ülkede bulundukları süre boyunca kaç kez giriş/çıkış yapacakları çok önemlidir. Eğer ülkeye iş için ve sürekli giriş/çıkış yapacak şekilde gitmeyi düşünüyorsanız, ticari ve çok girişli vizeye başvurması gerekir. Turistik amaçlı olarak gitmek isteyenlerin ise tek girişli vizeye başvurması yeterli olacaktır. Vize alma sürecinde bir diğer önemli konu, belge ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu online olarak yapıldığı için, istenen belgelerin taranıp sisteme yüklenmesi gerekir. Bu noktada da belgelerin renkli ve yüksek çözünürlüklü olarak taramasının yapılması gerekir. Vize başvuruları için en önemli koşullardan biri belgelerin dikkatli bir biçimde taranması ve sisteme yüklenmesidir.

Dubai vizesi nasıl alınır ve bu süreç nasıl profesyonel olarak yürütülür merak edenler için bilgi vermemiz gereken daha pek çok detay vardır. Bu süreci doğru yönetmek sizler için son derece önemlidir. Ne kadar doğru ve başarılı bir biçimde süreç yönetilirse, o kadar fayda sağlayacaktır.

Dubai Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai vize işlemleri söz konusu olduğunda, bölgeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının bilmesi gereken son derece önemli konular vardır. Bir ülkeyi herhangi bir sebeple ziyaret etmek için vize almanız gerekir. Bu vize alım süreci ise sanılandan çok daha zordur. Dubai ziyaretleriniz için vize almak istediğinizde, bu vize işlemleri konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlar aşağıdaki gibidir:

 • Vize başvurularınızda konsolosluklar tarafından talep edilen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak toplanması gerekir. Özellikle vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Tüm bunlar başvurunun olumlu sonuçlanması noktasında belirleyici bir etmendir.
 • Başvuru sürecinde sizlerden ek belge talep edilebilir. Değerlenmenin olumsuz olması halinde ayrıca tekrar başvuru yapmanız da gerekebilir. Tüm bu etmenler dikkate alındığında ise başvuru süreci biraz daha uzun olabilmektedir. Seyahat planlarınızın olumsuz etkilenmemesi için, en uygun tarihi seçmeniz de fayda vardır.
 • Dubai seyahati sonrasında kişiler kendi ülkelerine geri döneceklerini, bunun için sebepleri olduğunu ibraz etmelidir. Böylece kişinin ülkeye girişinde herhangi bir tehdidin olmadığı ve ülkeye göç maksatlı olarak gidilmediğinin kanıtlanması sağlanır. Bunu ibraz etmeyen başvuru sahiplerinin vizeleri olumlu sonuçlanmayacaktır.
 • Dubai vize talebi sırasında ibraz edilen belgelerin güncel olması gerekir. Başvuru için hazırlanan dosyaya eklenen belgelerin mutlaka son 3 ay içinde alınmış olması gerekir.
 • Dubai vize başvurularını inceleyen ve bunları değerlendirmekte yetkili olan tek kurum ülkemiz sınırları içinde yer alan Dubai diplomatik temsilcilikleridir.
 • Başta Dubai olmak üzere pek çok ülke için vize başvurusu yapmak istediğinizde, bu alanda hizmet veren vize danışmanları ile görüşme sağlayabilirsiniz. Vize danışmanlık desteği ile birlikte başvuru sürecini çok daha profesyonel bir biçimde yönetebilir ve vizenizi alım sürecinde rahat edebilirsiniz.
 • Dubai vize başvurularında ve seyahat planlamalarında ülkede yapılacak faaliyetler, konaklama ve yolculuk bilgileri mutlaka ayarlanmalıdır. Tabi otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi unsurlar vize talebi sonrasında ayarlanabilir. Her ihtimale karşı bunların ödemesini yapmamanız daha iyi olacaktır.

Dubai ya da farklı bir bölge için vize almak istediğinizde, o ülkenin prosedürlerini ve vize alım sürecinde nelere dikkat ettiğini bilmeniz gerekir. Böylece hem vize başvuruları konusunda zorlanmaz hem de ret durumunu engellediğiniz için de zamandan tasarruf sağlarsınız. Başvuru öncesinde yapılacak her türlü araştırma ve bu konuda elde edilen bilgiler, sizleri vize alım sürecinde öne geçirecek ve daha kolay vize almanızı sağlayacaktır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Dubai vizesi için gerekli belgeler eksiksiz ve tam olarak teslim edilmek zorunda olduğu için, bu belgelerin neler olduğunun mutlaka bilinmesi gerekir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmesi gereken belgeler:

 • Vize başvuru formu
 • Vize harcı için yapılan ödemenin dekontu
 • 2 adet biometrik resim
 • Nüfus cüzdanının arkalı önlü, renkli taraması
 • Seyahatin bitiminde sonra 6 ay daha geçerliliği olan pasaport (kişisel bilgilerin yer aldığı 2 ve 3. sayfaların renkli taraması)
 • Konaklamalarda kullanılacak uçuşların gidiş/ dönüş biletleri
 • Davetiye mektubu
 • Baka hesabınızın son 3 aylık dökümü
 • Vize talep dilekçesi
 • İşverenler için vergi levhası, faaliyet belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Bağ-Kur veya SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor dilekçesi

Dubai vize belgeleri standart olarak istenen belgelerin dışında ekstra olarak da talep edilebilir. Kişilerin durumuna ve seyahat amacına göre ekstra belge talep edileceğini bilmeniz ve buna hazırlıklı olmanız gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vize Türleri

Birleşik Arap Emirlikleri oturma izni almak veya ülkeyi herhangi bir sebeple ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının başvurabileceği farklı vize türleri vardır. Buna göre alınan vize türleri aşağıdaki gibidir:

 • 30 Gün Tek Girişli Vize: Birleşik Arap Emirlikleri’nde 60 gün gibi bir süre içerisinde 30 gün kalacak olan kişilerin alabileceği vize türüdür. Turistik gezi amacıyla ülkeyi ziyaret edenlerin genellikle aldığı bir vizedir.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize: Ülkede yine 30 gün boyunca kalma hakkınızın bulunduğu vize türüdür. Bu vizeye sahip olduğunuzda ülkeye birkaç kez giriş çıkış yapabilirsiniz.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize: Ülkeye tek seferde giriş yaparak, 90 gün kalacak olan kişilerin alması gereken vizedir.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize: Ticari amaçlarla alınan vize türlerinden biridir. Bu vize sahip olan kişilerin 90 gün ülkede kalma ve çok kez giriş/ çıkış yapma hakkı vardır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri transit vize: Başka bir ülkeye gidecek olan ancak Birleşik Arap Emirlikleri’nin havalimanına iniş yapacak olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu vizeye sahip olan kişilerin 96 saat ülkede kalma hakkı vardır.

Dubai vize türleri neler sorusunun cevabı mutlaka bilinmelidir. Çünkü vize başvurularında, vize reddinin en önemli nedenleri arasında yanlış vize türüne başvurulması gelir. Bu yüzden de hangi ülke için vize alacak olursanız olun, mutlaka vize türlerini ve hangi vize türü için ne tür başvuru süreci gerektiğini bilmeniz gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesi ülkeye çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Çalışma vizesine ek olarak kişilere, oturum vizesi de verilir. Çalışma vizesine başvurulduğunda, yetkililer tarafından gerekli incelemeler yapılır ve ortalama 1 hafta içerisinde sonuçlanacaktır. Kişilere ilk etapta en az 6 aylık en fazla ise 1 yıllık çalışma vizesi verilir. Ülkenin çalışma olanakları düşünüldüğünde birçok kişi çalışma izni için başvuruda bulunmaktadır. Dubai gibi ülkelerde dolar kuru geçerli olduğu için bu bölgede çalışan kişiler dolarla maaş almaktadır. Bu da Türk vatandaşlarının döviz kurundaki farklılıklar nedeniyle dikkatini çekmektedir. Ayrıca ülkedeki refah seviyesinin yüksek olması da yine bu ülkede çalışmak isteyenlerin sayısını artırmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesi gerekli belgeler içerisinde standart vize başvurusu için gerekli olan belgelerden farklı bir belge yoktur. Yani sizlerden vize için istenen belgeler dışında farklı bir belge temin etmenize gerek yoktur.

Dubai çalışma vizesi almak ve bu süreçte sizlerden ne tür belgeler istendiğini öğrenmek için, vize danışmanlık desteği alabilirsiniz. Bu arada Birleşik Arap Emirlikleri çalışma vizesi aldığınızda, Dubai gibi emirliklerden birinde de çalışma olanağı elde edebilirsiniz.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize başvurusu genel olarak e-vize başvurusu şeklinde yapılmaktadır. Ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşların, e-vize başvuru formu ile birlikte gerekli belgeleri taratması ve gerekli yetkili kurumlara göndermesi gerekir. E-vize son derece avantajlı bir işlemdir ancak yine de dikkatli olunması gerekir. Vize başvuru sürecinde hem istenen belgelerin temin edilmesi hem de düzgün bir biçimde taratılarak yetkili kurumlara teslim edilmesi gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu diğer ülkelerde olduğu gibi fiziksel olarak yapılan bir işlem değildir. Online olarak yapılan başvurular, direkt olarak Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi İnternet adresi üzerinden yapılır. İnternet sitesini ziyaret ettiğinizde, belgelerinizi buraya göndermeniz ve seyahat nedeninizi belirlemeniz gerekir. Başvuruda bulunacağınız vize türüne göre sizlerden talep edilen belgeleri tamamlanmanız gerekir. Vize başvurularınızın sonuçları, internet sitesi üzerinden başvuru yaparken kullandığınız e-maile gönderilecektir.

Dubai E-Vize Başvuru Formu

Dubai e-vize başvuru formu vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, internet ortamında bulması ve doldurması gereken formdur. Bu form doldurulmaya başlanmadan önce kimliğin ön ve arka fotokopisi, taahhütname ve bilgilendirme formunun önceden hazırlanması gerekir. E-vize başvurusu tek girişli 30 günü kapsayan seyahatler için geçerlidir. Diğer vize türlerinde başvuruda bulunmak için, vize danışmanları ile görüşmeniz gerekir. E-vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir:

 • Dubai vize başvuru formu internet ortamında doldurulduktan sonra vize danışmanlarına veya vize merkezlerine gönderilirse, süreç çok daha hızlı ilerler.
 • Vize başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru olması gerekir.
 • Başvuru formuna ek olarak eklenmesi gereken banka dekontunun ve kimliğin de taranması ve okunaklı olması gerekir.
 • Formu doldururken özellikle başvuruda bulunmak istediğiniz vize türünü doğru seçmeniz gerekir.
 • Vize başvurusu online olarak yapılacaksa, formun da internet ortamında doldurulması ve bu şekilde vize talebinde bulunulması gerekir.

Genel olarak e-vize başvuru formunun doğru ve net bilgilerle doldurulması ve diğer belgelerle birlikte yetkili kurumlara teslim edilmesi gerekir. Sonrasında başvurunun onaylanması beklenmelidir.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri vize sonuçlanma süreci ortalama 2-4 gün içinde sonuçlanacaktır. Resmî tatil günleri Cuma ve cumartesi olduğu için bu günlere çok dikkat etmeniz gerekir. Başvurunuzu mutlaka bu günleri dikkate alarak yapmalısınız. Herhangi bir sorun çıkmaması ve başvurularınızın zamanında sonuçlanmasını istiyorsanız, ziyaret tarihinizden en az 7 gün öncesinde başvurmanız gerekir. İşinizi şansa bırakmamak adına olabildiğince erken başvuruda bulunmanız gerekir. Aksi durumda vize başvuru sürecinde yaşanabilecek aksilikler sebebiyle zor durumda kalabilir ve vizenizi almak konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Dubai vizesi kaç günde çıkar merak edenler için verebileceğiniz en az süre 7 gündür. Ancak sizler asla seyahatinizden 7 gün önce başvuruda bulunmamalısınız. Ortalama 7-15 gün öncesinde başvuruda bulunmanız sizler için yararlı olacaktır. Böylece başvurunuz reddedilse ya da konsolosluklarla ilgili herhangi bir sorun da olsa sizler bu durumdan olumsuz etkilenmezsiniz.

Dubai Vizesi Nereden Alınır?

Dubai vize başvuruları yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nin internet adresi üzerinden yapılması gerekir. Başvuruların sonuçları da bu kurum tarafından verilecektir. Olumlu veya olumsuz sonuçlanması durumunda sizlere mail gelecektir. Dubai vize alım sürecinde, dikkat etmeniz gereken pek çok durum söz konusu olabilir. Bu sürecin yönetilmesi ve çok daha kolay bir biçimde vizenin alınması için destek alınması gerekir. Dubai vize merkezleri ve danışmanlık hizmetleri ile birlikte vize alım süreci kolay hale gelir. İyi bir vize danışmanlık firması bulduğunuzda, vize alım sürecine dair pek çok sorunun cevabına da ulaşabilirsiniz.

Dubai vizesi nereden alınır gibi sorular, özellikle alacağınız danışmanlık hizmetleri ile birlikte sizler için önemini yitirecektir. Çünkü alacağınız danışmanlık desteği ile beraber, vize başvurunuzu nereye yapacağınız ve başvuru sürecinin nasıl devam edileceğini öğreneceksiniz. Daha sonrasında ise vize alım süreciniz hiç olmadığı kadar kolay hale gelecektir.

Dubai Vize Merkezi

Dubai vize merkezi olarak görev alan pek çok yetkili kurum vardır. Diplomatik temsilcilikler tarafından yetkilendirilen ve buna ek olarak vize danışmanlık görevi üstlenen merkezler vardır. Vize merkezleri ve danışmanlık hizmeti veren kurumlar, vize başvuru sürecinin daha doğru yürütülmesi ve kişilerin vize başvurularını daha iyi yapması için hizmet verir. Sonuç olarak herkes için vize başvurusuna olumlu yanıt verilmesi çok önemlidir. Tek seferde olumlu yanıt almak isteyenlerin de süreci profesyonel bir biçimde yönetmesi gerekir. Ne kadar profesyonel ve etkili bir biçimde vize başvuru işlemleri yönetilirse, o kadar yararlı olacaktır.

Vize merkezleri vize başvuru sürecini doğrudan etkileyen önemli bir hizmet ekipleridir. Sonuç olarak vize alım sürecinde her ülkenin ve her vize türünün başvuru süreci farklı olabilir. Her ülke aynı belgeleri istemeyebilir. Buna ek olarak prosedürler değişebilir ve her vize başvuru süreci için yönetilmesi gereken başvuru işlemleri değişir. Sizleri bu konuda yönlendirecek ce yardımcı olacak vize danışmanları çok işinize yarayacaktır.

Dubai Vize Danışmanlığı

Dubai vize danışmanlığı vize alım sürecinde sizlere son derece yarar sağlayacak ve vize alım sürecinizi kolaylaştıracaktır. Danışmanlık desteği veren kişiler, vize alım sürecinde bilinmesi gereken detaylar hakkında bilgi verir. Buna ek olarak başvuru sürecinde yapılması gereken bazı işlemleri de sizlerin adına yapacaktır. Vize alım sürecini desteklemek ve bu süreçte yaşanabilecek olası sorunları önceden görerek düzeltmek için vize danışmanlık desteği alınabilir. Vize alım süreci kolay gibi görünse de aslında takılabileceğiniz birçok prosedür vardır. Özellikle ilk kez vize başvurusunda bulunacaksanız çok daha dikkatli olmanız gerekir. Danışmanlık desteği sayesinde de bu süreci çok daha başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Vize danışmanlığı Dubai gibi ülkeleri ziyaret etmek istediğinizde çok daha önemli hale gelmektedir. Çünkü bazı ülkelere yoğun ilgi gösterilmesi sebebiyle vize alım sürecinde daha fazla sorun ve aksaklık olabilmektedir. Her şeyden önce ülkeler vize verme sürecinde daha fazla titiz davranabilmektedir. Bu yüzden de alanında uzman ve tecrübeli kişilerle çalışmak vize alım sürecini bu şekilde yönetmek sizlere büyük avantaj sağlamaktadır.

Dubai Vize Danışmanlık Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai vize danışmanlık hizmeti alınmak istendiğinde, bazı önemli noktalara da dikkat edilmesi gerekir. Her ne kadar vize alım sürecinde danışmanlık desteği almak avantajlı da olsa yanlış seçimlerle birlikte aksi durumlar yaşanabilir. Bu süreçte özellikle kimlerden nasıl hizmet aldığınız çok önemlidir. Tüm bunlarda sorun olmaması için de mutlaka iyi bir danışmanlık firması bulunması gerekir. Dubai vize danışmanı bulmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken noktalar aşağıdaki gibidir:

 • Destek aldığınız danışmanlık firmalarının bu alanda yeterli tecrübeye sahip olması ve sizleri sahip oldukları tecrübe ve uzmanlık ile doğru yönlendirmesi gerekir.
 • Vize alım sürecinde özellikle ülkelerin hangi konulara takıldığını ve tam olarak vize reddine neden olabilecek davranışları bilmesi gerekir.
 • Vize alım işlemleri için sizlere yardımcı olması ve süreç boyunca olabildiğince bazı prosedürleri sizler için halletmesi gerekir.
 • Vize alımlarında sizi yanlış yönlendirmemelidir. Bu şekilde hem başvuru süreciniz tehlikeye girecek hem de seyahat planlarınız aksayacaktır.
 • Dubai vize alım sürecinde sizleri her türlü gelişmeden haberdar etmelidir. Özellikle bu ülkeye yapılan seyahatlerde kısıtlama olması ve sizlerin seyahatlerinizi tehlikeye atacak durumlar olmasında mutlaka gerekli bir şekilde bilgilendirmelidir.
 • Sizlere sunmuş olduğu hizmetler için makul hizmet ücretleri talep etmesi de yine son derece önemlidir.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize randevusu vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, başvuru evraklarını teslim etmek için alması gereken gündür. Başvuru sürecinde şahsen bulunmak zorunda değilsiniz. Bu yüzden de almış olduğunuz vize danışmanlık ve vize temsilcilik hizmetleri ile hem randevu hem de vizenin teslim edilme sürecinin sizin adınıza yapılmasını sağlayabilirsiniz. Almış olduğunuz hizmet kapsamında sizin adınıza randevu alınır ve randevu tarihinde de evraklarınız teslim edilir. Dubai e-vize başvurusunda bulunacaksanız, randevu almanıza da gerek olmayacaktır. E-vize alım imkânı olması durumunda randevu süreci yaşanmamaktadır.

Vize almak istediğinizde randevu süreçleri ve daha da önemlisi randevunun gerekli olup olmadığı konusunda detaylı bilgi almak için, mutlaka bu alanda hizmet veren profesyonel kişilerle görüşme yapmanız gerekir. Ancak bu süreci sorunsuz bir şekilde böyle yönetebilirsiniz.

Dubai Vize Reddi

Dubai vize reddi birçok sebepten dolayı mümkün olan bir sonuçtur. Bu bölgeye yapılacak olan seyahat için alınması gereken vize, Dubai diplomatik temsilcilikler tarafından incelenir ve değerlendirilir. Yapılan vize başvurularında belgelerin eksik olması, yanlış veya hatalı ibraz edilmesi, seyahat sonrası ülkeden ayrılmayacağını taahhüt etmemesi gibi nedenlerle vize reddi olur. Vize başvurunuzu inceleyen konsolosluklar ve diğer diplomatik yetkililer, vizenizi neden reddettiğini açıklamak zorunda değildir. Ret sonucuna göre dilekçe yazmanız halinde sizlere başvurunun neden reddedildiğine dair bilgi alınabilir.

Dubai vize başvurunuz reddedildiğinde eğer neden reddedildiğini öğrenirseniz, sorunları düzelterek tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak, seyahat planınıza göre uygun zamanda vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Ücreti

Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti başvuru türünüze göre değişecektir. Özellikle çalışma vizesinde ne kadar süreliğine bir vize isteniyorsa, ücrette ona göre belirlenmektedir. Turistik vizesi gibi kısa süreli vizelerde ücret çok daha düşüktür. Çalışma ve ticaret vizelerinde ise ücret biraz daha yüksek olabilir. Yani kısacası sizler Dubai’yi hangi amaçlarla ziyaret etmek istiyorsanız buna göre vize başvurusunda bulunmalı ve buna göre ücret ödemelisiniz.

Dubai vize ücreti ayrıca vize ücretlerine her yıl gelen fiyat güncellemelerinden de etkilenecektir. Bu yüzden sizlere net fiyat bilgisi vermemiz güçtür. Vize ücretleri konusunda daha fazla bilgi almak ve başvuru sürecini başarılı bir biçimde yönetmek için iletişime geçmeniz çok daha yararlı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Dubai vizesi için Birleşik Arap Emirlikleri’ne başvuru yapılması gerekir. Bu süreçte başvuruda kullanılacak olan evraklar hazırlanır ve renkli tarama yapılarak vize merkezlerine gönderilir. Online olarak yapılan başvurularda başvuru sonucunuz kullandığınız mail adresinize iletilecektir.

Sponsor desteği, Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret edecek olan öğrencilerin, ailelerinden almış oldukları desteği ifade eder. Aile, sponsor dilekçesi vererek çocuğunun vize başvurusunun kabul edilmesini sağlayabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri için vize randevusu almaya gerek yoktur çünkü vize başvurusu online olarak yapılır. Kişilerin gerekli belgeleri, sistem üzerinden yüklemesi gerektiği için randevu işlemine de gerek yoktur.

Vize başvurularının seyahat tarihine en az 1 hafta kala yapmaları gerekir. Son dakikaya bırakmamanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 • 6 ay daha geçerliliği olan pasaportun fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sisteme renkli olarak taranmış)
 • Vize için yatırılan ücretin dekontu

Birleşik Arap Emirlikleri online olarak vize başvurusu yapacak olan kişilerin teslim etmesi gereken belgeler:

 • 6 ay daha geçerliliği olan pasaportun fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sisteme renkli olarak taranmış)
 • Vize için yatırılan ücretin dekontu

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vizeleri e-vize olarak alınır. Bu sebeple de pasaporta işlenen vizelerden değildir. Ayrıca alınan Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile buraya bağlı 7 emirliği ziyaret edebilirsiniz.

 • 6 ay daha geçerliliği olan pasaportun fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sisteme renkli olarak taranmış)
 • Vize için yatırılan ücretin dekontu

Dubai vize süresi devam ederken tekrar başvuru yapmak isteyenler bazı şartlar neticesinde yeni başvuruda bulunabilir. Vize onaylandıktan sonra geçerlilik süresi 58 gündür. Bu süre içerisinde eğer vize kullanılmışsa tekrar başvuru yapılabilir. Kullanılmamışsa tekrar vize başvurusu yapılamaz. Farklı türde bir vizeye başvurmanız gerekiyorsa, belirli bir ücret karşılığında yapılan vize iptalini gerçekleştirebilir ve yeniden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • 6 ay daha geçerliliği olan pasaportun fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sisteme renkli olarak taranmış)
 • Vize için yatırılan ücretin dekontu

Birleşik Arap Emirlikleri online olarak vize başvurusu yapacak olan kişilerin teslim etmesi gereken belgeler:

 • Vize başvurusu sonuçlanmadan, otel ve uçak bileti almak çok mantıklı bir davranış değildir. Vizenin sonuçlanmasında gecikme ya da olumsuz sonuçlanma gibi durumlar olabilir. Buna bağlı olarak da maddi açıdan sorun yaşayabilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan ve aldıktan sonra bilet almanız çok daha iyi olacaktır.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (sisteme renkli olarak taranmış)
 • Vize için yatırılan ücretin dekontu