Rusya Vizesi

Rusya Vizesi


Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Rusya Vizesi için gerekli evraklar nelerdir ?, Rusya vizesi nasıl alınır?, turistik, ticari, çalışma vizesi için gerekli işlemler nelerdir ? bütün bu soruların cevabı İlkvize’de bizlerle iletişime geçin. Ve bizleri takipte kalmak için Facebook adresimize bakabilirsiniz.

 

Rusya Turist Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Elektronik doldurulmuş form (tarafımızca doldurulacaktır)
 • Pasapaort  (6 ay boyunca geçerliliği ve  en az 2 boş sayfası olmalıdır.)
 • Bir adet biometrik  fotoğraf
 • Davetiye veya voucher (Rusyada resmi makamlardan onaylatılmış olmalıdır.)
 • Seyahatinizde konaklayacağınız Otelin rezervasyonu (tarafımızca temin edilecektir.)
 • Uçak rezervasyonu (tarafımızca temin edilecektir.)


Rusya Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Elektronik doldurulmuş form (tarafımızca doldurulacaktır)
 • Pasapaort  (6 ay boyunca geçerliliği ve  en az 2 boş sayfası olmalıdır.)
 • Bir adet biyometrik  fotoğraf
 • Davetiye (Rusyada resmi makamlardan onaylatılmış olmalıdır.)
 • Otel rezervasyonu (tarafımızca temin edilecektir.)
 • Uçak rezervasyonu (tarafımızca temin edilecektir.)

 

Rusya Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Elektronik doldurulmuş form (tarafımızca doldurulacaktır)
 • Pasapaort  (6 ay boyunca geçerliliği ve  en az 2 boş sayfası olmalıdır.)
 • Bir adet biyometrik  fotoğraf
 • Davetiye (Rusyada resmi makamlardan onaylatılmış olmalıdır.)

 

Rusya Vizesi İçin Gerekli Bilgiler;

          Daha önce iki ülke arasında (Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti) imzalanan 30 günü aşmamak şartıyla karşılıklı olarak vizesiz serbest seyahat etme hakkını tanıyan anlaşma, diplomatik problemlerden dolayı Rusya Devleti tarafından 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren askıya alındı. 25 Temmuz 2019’da açıklamaya göre yeşil-hususi, gri-hizmet, siyah-diplomatik pasaportlarından birine sahip olan Türk vatandaşları 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Rusya Federasyonu’na 30 gün süreyle vizesiz olarak giriş yapabilmektedir. Yapılan bu açıklamadan sonra bordo pasaport sahipleri Türk vatandaşlarına uygulanan Rusya vizesi alma zorunluluğu getiriyor. Diplomatik pasaporta sahip olan yolcular, 90 gün süreyle gerçekleştirecekleri seyahatten ötürü Rusya vizesi başvurusu yapmaya gerek duymadan direkt uçak biletlerini alarak seyahatlerine başlayabilirler.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Rusya Vizesi Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

          Bordo yani umuma mahsus pasaport sahipleri vatandaşlarımız Rusya Federasyonu’na gitmeye karar verdiklerinde vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Yeşil (Hususi), Gri (hizmet), ve Siyah (Diplomatik) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşlarımızın vize başvurusu yapmalarına gerek duyulmamaktadır. Rusya’ya seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının yapacakları kısa ya da uzun süreli seyahatlerinin öncesinde Vize başvurusu yapmaları mutlaktır. Seyahat edecek yolcuların ulaşım, konaklama ve resmi voucher gibi gerekli belgeleri ellerinde mevcut ise Rusya vizesi için Rusya Büyük Elçiliği yada Rusya Konsolosluklarından birine kendileri elektronik formlarını doldurduktan sonra randevu alarak bireysel olarak başvuruda bulunabilirler.

          Bununla beraber ilkvize ayrıcalığından yararlanarak hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde başvurunuzu problem yaşamadan tamamlayabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi tamamlayarak  başvurunuzu gerçekleştirebiliriz. Rusya vizesini, yukarıda belirtilen Rusya vizesi için gerekli evraklarlar ile uğraşmadan tüm vize işlemlerini bizimle gerçekleştirebilirsiniz. Rusya vizesi pasaportun aslına basılan özel bir kağıttır. Seyahat kartı ya da gümrük kağıdına benzer bir şekilde değildir. Bundan ötürü en az son geçerlilik tarihine 6 ay kalmış pasaportunuzun orijinalinin, Rusya vizesi işlemleri için  vize başvuru evrakları arasında olma zorunluluğu vardır.

          Rusya Federasyonu’na  seyahat gerçekleştirecek olan yolcuların pasaportuna basılan vizede ve hem Latin hem de Kiril alfabeleriyle detaylı bir biçimde pasaport sahibinin isim, soyisim, cinsiyet ve uyruğu, vizenin türü ve vizenin verildiği makam, pasaport numarası, vizenin başlangıç ve bitiş tarihi bulunmaktadır. Ayrıca değişiklik göstermekle beraber vizenin türü, veriliş tarihi ve kişiye basılan vizenin numarası yazmaktadır. Federasyonun verdiği  vize türlerinden bazıları şunlardır; Turist vizesi, Ticari vize, özel vize, Aile veya arkadaş ziyareti vizesi, Çalışma vizesi, Öğrenci ve eğitim vizeleridir. Verilen vize türlerinin isteğe göre geçerlilik süreleri 14 gün ila 360 gün  arasında değişiklik göstermektedir.

Rusya’ya Transit vize almak gerekir mi?

          Başka bir ülkeye gitmek üzere seyahat edecek olan yolcular, Rusya Transit Vize türünü aktarma yapacağı havaalanında bekleme süresi olarak 24 saatten fazla olmayacaksa transit vize almalarına gerek olmamaktadır. Havalimanında kalış süresi 24 saati geçecek ise seyahatlerinden önce ülkeye transit vize sahibi olmaları gerekmektedir. Havayolu ile seyahat etmeleri halinde geçerlilik süresi 3 gündür. Otobüs veya demiryolu ile seyahat eden yolcular için 10 gün geçerliliği olan vize verilmektedir.

          En çok başvurulan ve alınan vizeler; Rusya Ticari Vizesi, Rusya Turistik Vizesi, Rusya Aile Vizesi ve Rusya arkadaş ziyareti ve Özel izinlere has vizelerdir. Ayrıca Moskova vize St. Petersburg diye bir vize türü yoktur. Rusya şehirlerinin hepsi için Rusya vizesi alınması gereklidir. Rusya vize fiyatları için dilerseniz telefonla iletişime geçerek dilerseniz de websitemizi ziyaret ederek tüm vize türlerini detaylı görebilirsiniz. Hangi vize türüne başvurmak istiyorsanız, o vize ile ilgili tüm bilgi ve prosedürler için her an hizmetinizdeyiz.

Kırım’a Vize var mı?

          Kırım ,2014’ten itibaren Rusya sınırlarına dahil oldu.  Bundan sonra Kırım’ın yeni adı “Kırım Cumhuriyeti”  Rusya tarafından idare edilmektedir. Kırım Cumhuriyeti vizesi için tüm prosedürler yukarıda sıraladığımız gibidir. Kırım’a seyahat gerçekleştirecek olan yolcular, Rusya vizesi aldıktan sonra seyahatlerine başlayabilirler.

Rusya Vizesi İçin Neden İlkvize?

          Tüm vize türleri (Rusya turistik vize, Rusya ticari vize, Rusya öğrenci vizesi, transit vize veya Rusya çalışma vizesi vs.) Her bir vize türü için farklı bir prosedür bulunmaktadır. İlkvize bilgi, tecrübe ve becerisiyle tüm bu prosedürleri en ince ayrıntısına kadar yerine getirmektedir. Uzman ekibimizle tecrübelerimiz doğrultusunda, hangi Rusya vizesi türü talep edecekseniz tüm gereklilikleri için güven ve memnuniyet çerçevesinde sizleri bilgilendirmekteyiz. Aynı zamanda Rusya gitmek için gerekli belgeler ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplamaktayız.

          Rusya vizesi ücreti, vize türü ve  tek giriş, çoklu girişli gibi vize şekline göre değişmektedir. Bununla birlikte vize ücreti, size şeffaf bir şekilde tüm detaylarıyla anlatılmaktadır. Rusya vize başvurularının reddedilmesinin en yaygın nedeni, eksik belge ya da hatalı düzenlenmiş evraklardır. Bu nedenle hangi acente ile başvurunuzu yaptığınız, büyük önem taşımaktadır. İlkvize olarak bilgi ve becerimizle  farkımızı ortaya koymaya devam etmekteyiz. Sizlere sorunsuz bir şekilde vize almanız noktasında profesyonel ekip ile  hizmet sunmaya devam ediyoruz.

 

 

Vize SüresiVize TürüGiriş Sayısıİşlem Süresi
1 AylıkTuristik1 Girişli5 İş Günü
1 AylıkTuristik – Ekspres1 Girişli2 İş Günü
1 AylıkTuristik2 Girişli5 İş Günü
1 AylıkTuristik – Ekspres2 Girişli2 İş Günü
3 AylıkTicari1 Girişli5 İş Günü
3 AylıkTicari – Ekspres1 Girişli2 İş Günü
3 AylıkTicari2 Girişli5 İş Günü
3 AylıkTicari – Ekspres2 Girişli2 İş Günü
3 AylıkEvraksız – Ticari1 Girişli20 İş Günü
3 AylıkEvraksız – Ticari2 Girişli20 İş Günü
3 AylıkTeknik1 Girişli5 İş Günü
3 AylıkTeknik – Ekspres1 Girişli2 İş Günü
3 AylıkTeknik – Ekspres2 Girişli2 İş Günü
3 AylıkTeknik2 Girişli5 İş Günü
3 AylıkEvraksız – Teknik1 Girişli20 İş Günü
3 AylıkEvraksız – Teknik2 Girişli20 İş Günü
3 AylıkÖzel Ziyaret1 Girişli5 İş Günü
3 AylıkÖzel Ziyaret – Ekspres1 Girişli2 İş Günü
3 AylıkÖzel Ziyaret2 Girişli5 İş Günü
3 AylıkÖzel Ziyaret – Ekspres2 Girişli2 İş Günü
1 YıllıkTicariÇok Girişli5 İş Günü
1 YıllıkTicari – EkspresÇok Girişli2 İş Günü
1 YıllıkEvraksız – TicariÇok Girişli30 İş Günü

 

Diğer Asya ülkeleri için Tıklayınız

Avrupa ülkeleri için Tıklayınız