Nijer Vizesi

Nijer vizesi Afrika’nın en popüler ülkeleri arasında yer alan Nijer’e girişte gereklidir. Birçok kişi tatil veya da çalışma için bölgeyi ziyaret edebilir. Bu ziyaretleri sebebiyle de vize gerekebilir. Gereken vizenin alınması için de kişilerin başarılı bir vize başvuru süreci tamamlaması gerekir. Birçok kişi Nijer vize istiyor mu ve bölgeye en kolay nasıl vize alınabilir diye merak edebilir. Bu konuyu merak eden ve araştıran Türk vatandaşları için vize alım süreci ile ilgili olarak detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Nijer Kapıda Vize

Nijer kapıda vize uygulaması, bölgeyi ziyaret eden vatandaşların istenilen belgeleri o ülkede yer alan büyükelçiliğe teslim etmesi ve onaylanması ile alınır. Son derece pratik ve güzel bir yöntem olduğunu ifade edebiliriz. Kişilerin kısa sürede istedikleri gibi vize almasını sağlar. Tabi kapıda vize alınabilmesi için mutlaka gerekli belgelerin eksiksiz biçimde tamamlanması ve yetkili kurumlara teslim edilmesi gerekir. Kenya vize işlemleri böylece çok daha hızlı ve kolay tamamlanabilir.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer vizesi nasıl alınır sorusun cevabı doğal olarak son derece önemlidir. Nijer’e hangi sebeple olursa olsun gitmek isteyen kişiler için, vize alım sürecinin başarılı tamamlanması gerekir. Vize almak isteyen kişilerin, istenen belge ve evrakları eksiksiz olarak tamamlaması ve yetkili kurumlara başvuruda bulunması gerekir. Nijer için vize şartları karşılanıp, karşılanmadığına bakılmalıdır. Ancak vize koşullarının karşılanması durumunda zaten vize için başvuruda bulunulması gerekir. Vize alma sürecinde danışmanlık desteği aldığınızda, süreci çok daha hızlı ve rahat geçebilirsiniz.

Nijer Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nijer vizesi için gerekli evraklar kişilerin mutlaka üzerinde durması gereken ve tamamlaması gereken şeylerdir. Vize başvurularında, iptal ve ret gibi durumların genel sebebi belgelerdeki sorunlardır. Belgelerin eksik ve hatalı olması, vize alamamanıza neden olmaktadır. Bu süreçte sizlerden talep edilen belgeler şöyledir;

 • Vizenin bitiş tarihinden itibaren 6 ay kadar daha süresi olan ve 2 adet boş sayfaya sahip pasaport.
 • Daha önceden alınan pasaportunuz varsa fotokopileri
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Nijer vize başvuru formu
 • Son 3 aylık hesap dökümü (İçinde en az 5 bin TL bakiye olması gerekir)
 • Kurallara uygun olarak hazırlanmış biometrik resim
 • Konaklama yerine ilişkin belgeler
 • Seyahate ilişkin olarak belgeler
 • Sarı humma aşı kartı
 • İşverenler ve çalışanlardan; iş yeri belgesi, vize talep dilekçesi vb. evraklar
 • Ticari vize alacaklar için ticari davetiye
 • Aile ziyareti vizesine başvuracak olan kişiler için; bölgede yaşayan yakınlarından gelen davetiye
 • Seyahat sağlık sigortası

Nijer vize evrakları mutlaka eksiksiz ve doğru biçimde tamamlanmalı ve yetkililere teslim edilmelidir. Bu belgelerin zamanında ve doğru şekilde teslim edilmesi ile birlikte, vizenin onaylanmaması için hiçbir sebep yoktur.

Nijer Vize Türleri

Nijer vize türleri kişilerin hangi amaçlarla vize başvurusunda bulunacaklarına göre değişir. Vize başvurusunda bulunmak istediğinizde mutlaka bu türleri bilmeniz gerekir. Çünkü buna göre vize başvurusunda bulunmanız önemlidir. Buna göre Nijer için verilen vize türleri şöyledir;

 • Nijer turist vizesi
 • Nijer Ticari Vize
 • Nijer Aile Ziyareti Vizesi
 • Nijer vizesi tek girişli vize
 • Nijer çok girişli vize
 • Nijer uzun veya kısa süreli vize

Nijer’e hangi amaçla gidecekseniz, mutlaka bun göre uygun vize türüne başvurmanız gerekir. Böylece vize başvuru sürecinizde herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

Nijer Çalışma Vizesi

Nijer çalışma vizesi bölgede çalışmak isteyen ve bu amaçla gitmek isteyen kişilerin başvurduğu vizedir. Çalışma vizeleri genel olarak ülkelere yapılan vize başvurularında üst sıralarda yer alır. Bu vizeye başvurmadan önce kişilerin bölgede yer alan şirketlerden davetiye alması gerekir. Alınan davetiye ile birlikte ayrıca istenen belgelerin tamamlanması ve yine Büyükelçiliğe teslim edilmesi gerekir. Sonrasında kişilerin çalışma izni onaylanır ve vizeleri verilir.

Nijer Vize Başvurusu

Nijer vize başvurusu için yetkili olan kurum Ankara Nijer Büyükelçiliğidir. Başvuru sürecinde vize danışmanlık firmaları, seyahat acenteleri ve vize başvuru merkezleri sizlere yardımcı olur. Ancak bunlar yalnızca bu süreçte yardımcı olacak olan kişilerdir. Sizlere asıl vize onayını verecek olan kurum büyükelçiliktir. Başvuru sırasında, sizlerden talep edilen belgeleri eksiksiz ve doğru biçimde tamamlamalı ve yetkililere bu belgeleri teslim etmelisiniz. Nijer vizesi başvurusunda sizlerden istenen belge ve evrakları bu sebeple mutlaka eksiksiz olarak öğrenmeli ve uygun zamanda teslim etmelisiniz.

Nijer Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijer vizesi kaç günde çıkar sorusu en çok merak edilen soruların başında gelir. Birçok kişi vize başvuru zamanını belirlemek için, ne kadar süre önce başvurması gerektiğini merak eder. Bunun için de vizenin kaç günde sonuçlandığına bakılması gerekir. Normal koşullarda Nijer vizeniz ortalama 10-15 gün içinde sonuçlanır. Ancak bazı zamanlarda büyükelçilik yoğun veya da tatil gününde olabilir. Bu gibi aksaklıklara takılmamak için ortalama 30 gün öncesinde başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece herhangi bir sorun çıkmadan, kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.

Nijer Vizesi Nereden Alınır?

Nijer büyükelçiliği sizlere vize verecek olan kurumdur. Bu kuruma teslim ettiğiniz belgeler ve evraklar incelenir ve eğer vize almaya uygun bir adaysanız, sizlere onay verilir. Vize alım sürecinde, mutlaka doğru kurumları bulmalı ve öncelikle randevu oluşturmalısınız. Gerekli randevuyu oluşturduktan sonra, sizlerden talep edilen belgeleri tamamlamalı ve zamanında kuruma teslim etmelisiniz.

Nijer vize randevu alımı özellikle çok önemlidir. Seyahatlerimizden en az 30 gün önce randevu almalı ve zamanı geldiğinde de sizlerden talep edilen belgeleri kuruma teslim etmelisiniz. Sonrasında Ankara Nijer Büyükelçiliği sizlere vizenizi verecektir.

Nijer Vize Ücreti

Nijer vize alım sürecinde sizlerden belirli bir ücret ödemeniz istenir. Bu ücreti belirleyen de vize türüdür. Vizenin türüne ve sizlerin genel durumunuza göre vize ücreti değişir. Çalışanlar, işverenler ve öğrenciler farklı vize ücretleri öder. Bu yüzden Nijer vize ücreti değişiklik göstermektedir. Sizler de Nijer’e vize almak istiyor ancak ücreti konusunda emin değilseniz, büyükelçiliğinin sitesini inceleyebilir veya da danışmanlık desteği veren firmalardan bilgi alabilirsiniz.

Nijer başvuru süreci genel olarak 10-15 gün gibi bir sürede tamamlanır. Ancak her zaman işler yolunda gitmeyeceği ve bazı sorunlar çıkabileceği için sizlerin en uygun şekilde 30 gün öncesinde başvurmanız gerekir.

Nijer gibi Afrika ülkelerinde sıklıkla e-vize uygulaması uygulanır. E-vize uygulaması, kişilerin vize başvuru sürecini internet üzerinden yapması ve aldıkları sonucu görevlilere teslim etmesidir. Nijer’de hem e- vize hem de kapı vize uygulaması vardır.

Nijer vizesi öncesinde diğer Afrika ülkelerinde olduğu gibi kişilerin birtakım aşıları yaptırması gerekir. Bölgede çok fazla salgın hastalık durumu söz konusu olduğu için aşıların yapılması, sizin sağlığınız açısından önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Nijer vizesinin en kolay biçimde alınabilmesi için, mutlaka profesyonel desteğe ihtiyaç vardır. Alınacak olan profesyonel destek ile birlikte bu süreçte herhangi bir sorun çıkmadan, kısa bir sürede vize alınabilir.